farasaz
03 دی 1401 - 17:30

یکی از بزرگ‌ترین نفتکش‌های جهان برای تعمیرات اساسی وارد ایزوایکو شد+عکس

سرپرست گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو گفت: یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌های نفتکش جهان با ظرفیت بیش از یک میلیون بشکه نفت امروز در ایزوایکو برای انجام تعمیرات اساسی پذیرش شد که اجرای عملیات‌های مختلف تعمیراتی آن در کشور کم نظیر است.

علی عزیزی سرپرست گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: شرکت کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) میزبان انجام تعمیرات اساسی یک سوپر نفت کش غول پیکر «ناشا» در حوض خشک این مجموعه هستیم که دارای 332 متر طول و 58 متر عرض و 31 متر ارتفاع است.

به گفته وی، سند پلاست و رنگ، تعمیر لاین‌های اصلی شناور، لاین‌های آی جی، الکتروموتورها و پمپ‌ها و قسمتی از ملحقات جانبی این سوپر نفتکش در مدت 45 روز در این مجتمع انجام خواهد شد.

 

عزیزی همچنین خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات لازم تعمیراتی با اتکای به توان فنی و علمی داخل و با تجهیزات داخلی صورت می‌گیرد و کیفیت و رضایت حداکثری کارفرما در انجام این پروژه اهمیت مد نظر است.

 

سرپرست گروه شناورهای بزرگ ایزوایکو از اشتغال 350 نفر به طور مستقیم برای انجام این پروژه تعمیراتی خبر داد و گفت: بیش از یک هزار نفر نیز خدمات جانبی و غیرمستقیم برای تعمیر این شناور انجام می‌دهند.

 

وی از حسن اعتماد شرکت ملی نفتکش در سپردن این پروژه تعمیراتی به ایزوایکو نیز قدردانی کرد.

به گفته عزیزی، هزینه تمام شده این تعمیرات اساسی حدود 30 تا 35 درصد پایین تر از رقبای خارجی است.

به گزارش فارس، نفتکش ناشا یک سوپر تانکر عظیم یک میلیون بشکه‌ای با طول 332 متر است که پس از بارگیری کامل بیش از 180 هزار تن وزن دارد و قادر است تا ماهها دریانوردی طولانی داشته باشد و بدلیل جثه بسیار بزرگ، توانایی ایستایی بالایی نیز در آبهای اقیانوس‌ها دارد.

پهلودهی و استوارسازی این شناور برای انجام تعمیرات در حوض خشک ایزوایکو توسط مهندسان، کارشناسان و غواصان متبحری صورت می‌گیرد که سال‌ها در این حوزه صاحب تجربه هستند.

انجام تعمیرات این شناورهای عظیم الجثه در کشورمان تنها در مجموعه ایزوایکو قابلیت انجام دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 931130