farasaz
29 اسفند 1401 - 21:06

راه اندازی آمبولانس موتوری «موتولانس» در بندرعباس

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آغاز به کار دو پایگاه موتورلانس در شهر بندرعباس در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمود حسین پور رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آغاز به کار دو پایگاه موتورلانس در شهر بندرعباس در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ خبر داد.

وی افزود: توسعه پایگاه‌های موتورلانس می‌تواند، راهکار مناسبی در مقابل افزایش درخواست برای خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و کمبود آمبولانس، در سطح استان باشد.

موتور آمبولانس ها، دارای تمام تجهیزات پزشکی لازم جهت ارائه خدمات به بیماران در  موارد فوریت های پزشکی است. استفاده از موتورلانس، بخصوص در مناطق پرتردد و شلوغ و همچنین در ساعات پیک ترافیک، کمک شایانی به کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار می کند و این مهم می تواند نقش مهمی در کاهش اثرات سوء ناشی از حوادث و بیماری ها داشته باشد. در مواردی که بیمار بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تیم موتورلانس، نیاز به اعزام به مراکز درمانی داشته باشد؛ تیم آمبولانسی پشتیبان به محل اعزام و بیمار را به بیمارستان منتقل خواهند کرد.

حسین پور در ادامه افزود: تیم های موتولانس در بحران ها و حوادث پر تلفات هم میتواند به عنوان گروه تریاژ و سطح بندی مصدومان فعالیت داشته باشند.

در حال حاضر دو دستگاه موتورلانس در پایگاه مشیردوانی و یک دستگاه موتورلانس در پایگاه اسکله حقانی مستقر و آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1102430