farasaz
26 اسفند 1401 - 16:46

محرومان را در رمضان دریابیم/ ملی شدن صنعت نفت با مقاومت ملی میسر شد

امام جمعه شیبکوه گفت: ماه رمضان نزدیک است و در این ماه به فکر محرومان و مستضعفان باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرلنگه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله کشمیری امام جمعه موقت بخش شیبکوه ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرچارک با اشاره به آخرین جمعه شعبان معظم، اظهار داشت: پیغمبر(ص) می فرماید، ای مردم، ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما رو کرده است، ماهی که نزد خدا، بهترین ماه هاست و روزهایش بهترین روزها و شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعت هاست ماهی که شما به میهمانی خدا دعوت شده اید.

وی افزود: گرسنگی و تشنگی ماه رمضان ما را باید یاد گرسنگی و تشنگی روز قیامت بیندازد، شما را بخدا به فکر ایتام باشید خاصه در این ماه پیش رو، بحمدالله نهاد مقدس کمیته امداد امام(ره) پرچمدار این حرکت است واحد اکرام و ایتام این دستگاه آمادگی سوق دادن خیراندیشان به ایتام را دارد.

امام جمعه موقت بخش شیبکوه در ادامه با گرامیداشت۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت، یادآور شد: کارکنان صنعت نفت به رغم تحریم های گسترده بار دیگرنشان دادند که با خودباوری، تلاش خستگی ناپذیر، احساس مسئولیت و کار جهادی میتوان هر مانعی را از پیش پا برداشت.

حجت الاسلام کشمیری به ۲ فروردین روز جهانی آب نیز اشاره و بیان داشت: آب مایه حیات است و زندگی همه موجودات به آب بستگی دارد، صرفه جویی در مصرف آب را برخودمان لازم میدانیم بخصوص منطقه ما که سالیان سال است که با کم آبی مواجه بوده است لذا با توجه به اینکه فصل تابستان را در پیش داریم ضمن اینکه مسئولان تمهیدات لازم را طبق روال گذشته بیندیشند مردم نیز در مصرف آب صرفه جویی کنند.

این خطیب نماز جمعه در ادامه از تلاش ها و مجاهدت های حجت الاسلام والمسلمین رستاخیز در این منطقه تقدیر وتشکر کرد ‌و عنوان داشت: ایشان در این مدت حقیقتا کار شبانه روزی جهت مرتفع کردن مشکلات این بخش داشته و برای ایشان در سنگر امامت جمعه جزیره شهید پرور هرمز آرزوی موفقیت را داریم.

وی در پایان گفت: این حقیر هم تا زمان استقرار امام جمعه بخش شیبکوه در خدمت بی منت برای شما مردم عزیز و ولایی، سختکوش از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد.

انتهای پیام/۸۸۰۲۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097895